Jooga ja aerojooga õpetaja koolitus

Jooga ja aerojooga õpetaja koolitus  YAYTC-200 programmi järgi (Yoga+Aerial Yoga Teacher Course, 200 AKT)

Rühm: Eneseareng

Sihtgrupp: Koolitusele on oodatud inimesed, kes on praktiseerinud  joogat või aerojoogat ning soovivad minna sügavuti jooga ja aerojooga õpetustega enese arengu, vaimse kasvu ja meelerahu ning tasakaalu saavutamise huvides. 

Õpiväljundid:

Koolituse läbinud õpilane: teab ja tunneb  jooga ja aerojooga baasolemust, peamisi termineid ja nende sisu, oskab iseseisvalt praktiseerida; teab joogatunni ülesehitust ning oskab läbi viia jooga- ja aerojoogatundi; oskab juhendada asanaid, lõdvestust  ning oskab selgitada nende tehnikate positiivset toimet; oskab õpetajana tunnetada oma rolli ning vastutust õpilaste ning õpetuste ees; valdab tehnikaid, et muuta vanu harjumusi ja mustreid ning luua harmoonilist keha- meele-hinge koostööd; omab oskusi, teadlikkust ja enesekindlust, mida oodatakse  jooga ja aerojooga õpetajalt.

Koolituse maksumus: 2500 EUR

Keeled: Vene keel, võimalik tõlge eesti keelde

Õppe alustamise tingimused: Koolituse osaleja eeldus on vähemalt aastane jooga või aerojooga praktika.

Õppekeskond: Koolitus toimub Terrasport Fitnessklubi ruumides, Keskväljak 4a, Jõhvi. Koolitusruumid sisaldavad kõike mugavaks ja sujuvaks koolituseks vajalikku - treeningusaal, WC ja pesuruumid, internet, muusikakeskus, tasuta parkimine. Koolitaja poolt on õpilased varustatud joogamattidega, aerojooga linadega, istumispatjadega ja pleedidega.

Koolituse õppe sisu: Ühe õppemooduli teemad läbitakse nelja päeva jooksul.

I õppemoodul 29.05.-01.06.20202

II õppemoodul 25.06.-28.06.2020

III õppemoodul 23.07.26.07.2020

IV õppemoodul 27.08.-30.08.2020 (viimane õppemoodul sisaldab kirjalikku ja praktilist lõpueksamit)

Koolituse sisu ja õppemoodulite teemad:

Moodul 1: Sissejuhatus Koolituse tutvustus. Jooga ja aerojooga definitsioon, iseloom ja joogatunni ülesehitus. Jooga ja aerojooga ajalugu ning arenguetapid. Joogaliigid. Jooga eesmärk.  Asanad (asendid): juhised, toime, alernatiivid. Teadlik hingamine. Bandhad (e. energialukud): juurelukk, diafragmalukk, kaelalukk. Hingamine ja elustiil Hingamine ja elujõud. Prana. 

Moodul 2: Erinevad jooga ja aerojooga suunad ja liigid. Jooga ja aerojooga lastele. Asanad: juhised, toime, alternatiivid. Peamised hingamistehnikad: pikk-sügav hingamine ja tulehingamine. Hingepeetus. Joogalik elustiil: juhised igaks eluvaldkonnaks. Joogalik toitumine.

Moodul 3: Jooga ja aerojooga rasedatele ja meestele. Asanad: juhised, toime, alternatiivid. Joogateraapia: korrekteerivad tehnikad, jooga taastusravis, jooga näidustused ja vastunäidustused. Lõdvestuse tehnikad, meditatsiooni alused.

Moodul 4: Jooga ja aerojooga õpetaja roll ja vastutus. Õpetaja teadlikkus ja käitumine treeningus ja väljaspool. Õpetamine erinevates kohtades, erineval tasemel õpilastele ja erinevatele gruppidele. Keerulised küsimused ja väljakutsuvad olukorrad õpetajale. Joogatunni ettevalmistus, suhe õpilastega. Tagasivaade kursusele. Eksamiks valmistumine ja sooritamine.

Õppe maht: 200 AK T, mis sisaldab eksamit

Õppevahendid: Metoodiline materjal sisaldub hinnas

Hindamine ehk koolituse lõpetamise tingimused: koolituse lõpetamise eelduseks on kirjaliku ja praktilise lõpueksamie edukas sooritamine. Edukaks sooritamiseks loetakse tulemust mitte vähem kui 70% 100%st.

Väljastatavad dokumendid: Koolituse läbinule väljastatakse vastav sertifikaat.

Koolitajad:

Aljona Romanova - särav Jooga ja Aerojooga sertifitseeritud õpetaja, kes on aastast 2010 spetsialiseerunud hatha-jooga ja aerojooga asanatele ja tehnikatele. Alates 2015. aastast on ta holistilse terapeudina tervendanud inimesi.

Ksenia Gritzuk -  juhtiv Jooga ja Aerojooga sertifitseeritud õpetaja ning joogakursuste korraldaja aastast 2013. Juhendab rahvusvahelisi töötubasid, õpetab joogatunde täiskasvanutele, lastele, rasedatele. Korraldab jooga ja aerojooga laagreid üle maailma.